Eko-miasteczko we Włocławku

6 września na Starym Rynku we Włocławku po raz pierwszy pojawiło się Eko-miasteczko. Impreza zgromadziła ponad 600 dzieci z włocławskich szkół i przedszkoli.

Eko-miasteczko zaszczycili swoją obecnością : Domicela Kopaczewska – Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży – Poseł na Sejm, Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Wanda Muszalik – Zastępca Prezydenta Włocławka ds. Społecznych oraz Krzysztof Stasiak reprezentujący Narodową Radę Ekologiczną, której przewodniczy małżonka Prezydenta RP.

Uczestnicy Eko-miasteczka podziwiali spektakl „Aura i Roboty z planety Eko”, przygotowany przez Teatr Baj Pomorski z Torunia, brali udział w pokazie cyrkowym oraz konkursach i zabawach ekologicznych przygotowanych przez instytucje, które na co dzień zajmują się ochroną środowiska.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pokazał dzieciom urządzenie do pomiaru hałasu, Stowarzyszenie Tilia zachęcało do układania ekologicznego memo oraz do odwiedzin w Ekomobilu, Polska Akcja Humanitarna zapraszała do gry w ekologiczną grę planszową oraz proponowała wykonanie przypinek, firma Saniko Sp. z o.o. zaprezentowała nową „śmieciarkę” i pojemniki na odpady a  Nadleśnictwo Włocławek oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy prezentowały uroki wyjątkowych miejsc.

Podczas Eko-miasteczka zostały rozstrzygnięte wcześniej ogłoszone przez organizatora konkursy. Mimo tak krótkiego terminu dzieci ze szkół i przedszkoli sprostały zadaniu i wykonały przepiękne prace. Do rywalizacji stanęło 5 przedszkoli i 11 szkół podstawowych. Poniżej przedstawiamy wyniki.

KONKURS ŚMIECIAKI-CUDAKI:

1 miejsce

Emilia Czerwińska – Przedszkole Publiczne nr 26 „Kujawska przystań”

Wyróżnienia

Jagoda Łukasik – Przedszkole Publiczne nr 26 „Kujawska przystań”

Szymon Biesiada – Przedszkole Publiczne nr 8

Karol Żebrowski – Przedszkole Publiczne nr 8

Wiktoria Wieczorek – Przedszkole Publiczne nr 13

Antonina Dziedzic – Przedszkole Publiczne nr 13

KONKURS EKO-ROBOTY

1 miejsce

Julia Nidecka – SP nr 2

Wyróżnienia

Igor Pietrzak – Zespół Szkół nr 11

Rafał Pracki – SP nr 23

Amanda Zalewska – SP nr 3

Adrian Zimny – SP nr 11

Hubert Paul i Krystian Sitarek – SP nr 3

KONKURS EKO-MODA

1 miejsce

Natalia Kowalska – SP nr 12

Wyróżnienia

Ewelina Rasińska – SP nr 20

Maciej Rubiecki – SP nr 3

Amelia Bednarska – SP nr 20

Weronika Morawska i Marta Klimowska – SP nr 23

Kaja Stępczyńska i Julia Jankowska – SP nr 23

 Eko- miasteczko w mediach….

0327_001

Powrót do strony głównej