Inowrocław jest EKO!

Zakończył się kolejny etap projektu „Eko-miasto zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców”. Tym razem gościliśmy w Inowrocławiu. Dzięki gościnności Miasta Inowrocławia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się konferencja pt.:”Gospodarka odpadowa wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego”, która zgromadziła ekspertów z zakresu ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Prelegentami  konferencji byli m.in.

Małgorzata Walter – Dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Małgorzata Witkowska – Naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Ryszard Brejza – Prezydent Miasta Inowrocławia

Krzysztof Kuźmiński – Prezes PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu

Mariusz Grudziński – Z-ca  Kierownika Sekcji Gospodarowania Zasobami w Agencji Nieruchomości Rolnych

Edward Turczynowicz – mecenas Akademia de Virion

W Eko-miasteczku, które powstało w Parku Solankowym, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych obejrzały spektakl Teatru Baj Pomorski „Aura i Roboty z planety Eko”, brały udział w licznych konkursach i zabawach zarówno  na scenie jak i w edukacyjnych namiotach przygotowanych przez Nadleśnictwo Gniewkowo, Polską Akcję Humanitarną, Nadgoplański Park Tysiąclecia, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. z Inowrocławia oraz przez Polską Fundację Ochrony Zasobów Wodnych. Zdrowe i smaczne produkty mleczne zapewniła dzieciom Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Cuiavia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom z inowrocławskich szkół i przedszkoli za czynny udział w ekologicznej edukacji. Panu Prezydentowi dziękujemy za włączenie się w organizację wydarzenia, za zaufanie i wsparcie. Naszym partnerom dziękujemy za zorganizowanie edukacyjnych punktów a tym samym za wspólną przygodę z ekologią.

Na gorąco…

http://www.inowroclaw.pl/aktualnosc-5497-Inowroclaw_byl_dzis_EKO!.html

http://www.radiopik.pl/2,5450,ekologiczny-piatek-w-inowroclawiu

Portal dla kobiet z klasą

Zapraszamy do naszej EKO-GALERII!

Powrót do strony głównej