Projekt Eko-miasto… zakończony!

27.09.2013 zagościliśmy w Wąbrzeźnie. W Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się konferencja „Gospodarka odpadami – wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego” (agenda) oraz Eko-miasteczko dla dzieci z wąbrzeskich szkół i przedszkoli. Spektakl „Aura i roboty z planety Eco” został nagrodzony przez dzieci gromkimi brawami a konkursy ekologiczne spotkały się z  bardzo dużym zaangażowaniem w duchu zdrowej rywalizacji.

Fundacja, organizator wydarzenia, rozstrzygnęła konkursy  : Śmieciaki-Cudaki, Eko-Roboty i Moda Ekologiczna. Do Wąbrzeskiego Domu Kultury dotarło aż 150 prac! Komisja wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia i nagrody specjalne w wymienionych konkursach. Zostały również przyznane nagrody Burmistrza Wąbrzeźna, Dyrektora firmy PUKIM Ekosystem Sp. z o.o. oraz Prezesa MZECWiK. Oto lista nagrodzonych uczniów :

KONKURS : ŚMIECIAKI-CUDAKI        

1 MIEJSCE:

WYRÓŻNIENIA:

KONKURS: EKO-ROBOTY                   

1 MIEJSCE:

WYRÓŻNIENIA:

KONKURS : MODA EKOLOGICZNA  

1 MIEJSCE:

WYRÓŻNIENIA:

NAGRODY SPECJALNE FUNDACJI:

NAGRODY SPECJALNE:

BURMISTRZA WĄBRZEŹNA – KACPER DROZDALSKI

DYREKOTORA PUKIM EKOSYSTEM SP.Z O.O. – ALEKSANDRA ROBACZEWSKA

PREZESA MZECWIK SP.Z O.O. –  DARIA JASIŃSKA

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do Eko-Galerii!!

To już ostatnie wydarzenie projektu. Dziękujemy władzom miast za gościnność, prelegentom, partnerom, aktorom, nauczycielom za współpracę a przede wszystkim dzieciom za wspólną, wyśmienitą zabawę.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, dzięki któremu mogliśmy zrealizować nasze ekologiczne pomysły.

Zapraszamy do udziału w kolejnym naszym projekcie, w „Wodnym Edukarium”.

Powrót do strony głównej