RATUJMY NASZĄ PLANETĘ- ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Polska Fundacja Ochrony Zasobów Wodnych jako Partner,  miała zaszczyt uczestniczyć w finale projektu „Ratujmy naszą planetę”- uroczystości wręczenia nagród, tym samym uroczystości uświetniającej obchody Światowego Dnia Ziemi.

Autorem ciekawego projektu oraz gospodarzem uroczystości była  Szkoła Podstawowa nr 56 w Bydgoszczy.

Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno dzieci 5-6 letnie, które wzięły udział w konkursie plastycznym  pt. oszczędzanie wody i jej znaczenie w życiu człowieka jak i ich starsi koledzy i koleżanki z klas I-III szkół podstawowych, którzy stworzyli prace plastyczne nt. oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej.

Projekt nie tylko zakładał przeprowadzenie konkursów plastycznych, ale również przeprowadzenie zajęć tematycznych w szkołach i przedszkolach, organizację imprezy sportowej pn. Eko Triathlon oraz Zielony marsz, czyli przemarsz uczniów ulicami miasta w celu rozdania mieszkańcom ulotek  dotyczących oszczędzania wody oraz energii.

Gratulujemy Szkole Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy pomysłu i efektów projektu. Miło nam było wspierać tak przemyślane i owocne działania.

Zapraszamy do naszej Eko-Galerii na fotorelację z uroczystości wręczenia nagród.

 podziękowania dla Prezes PFOZW

Powrót do strony głównej