Wodne Edukarium

Opis projektu

Polska Fundacja Ochrony Zasobów Wodnych realizuje od października 2013 r. projekt edukacyjny pn. „Wodne Edukarium”. Nadrzędnym celem projektu jest edukacja ekologiczna skierowana do dzieci, młodzieży uczącej się oraz studentów, polegająca na kształtowaniu właściwych postaw w zakresie poszanowania wody i racjonalnego jej wykorzystywania.

Wodny Edukator poprzez samodzielne poszukiwania i zdobywanie wiedzy tworzyć będzie narzędzia edukacyjne, które pomogą młodszym kolegom i koleżankom zrozumieć w ciekawy sposób ideę ochrony i oszczędzania wody.

Projekt obejmuje szereg konkursów angażujących uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów wyższych uczelni województwa kujawsko-pomorskiego:

 

Nagrodzone prace konkursowe,  pomoce dydaktyczne zostaną wydrukowane, powielone przez Fundację i dotrą do szkół i przedszkoli w województwie kujawsko-pomorskim.

Częścią artystyczną „Wodnego Edukarium” jest konkurs taneczny i konkurs fotograficzny pod wspólną nazwą „Wodne Inspiracje”. Mają one na celu poprzez artystyczny wyraz uświadomienie małym artystom oraz odbiorcom sztuki roli wody w otaczającym nas świecie.

Podsumowaniem pierwszego etapu Wodnego Edukarium będzie uroczystość 23.03.2014 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie odbędzie się finał konkursu tanecznego Wodne Inspiracje, uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa fotograficzna (Światowy Dzień Wody).

Jesteśmy przekonani, że do naszej zabawy włączy się wiele osób chcących zostać Wodnymi Edukatorami, a dzięki temu informacje i wiedza potrzebne do ochrony wód zostaną przekazane innym w ciekawy sposób.

W roku 2014 Fundacja będzie nadal rozszerzała działalność edukacyjną w ramach Wodnego Edukarium.

Na stronie internetowej będzie rozbudowywana baza wiedzy o wodzie pn. „Źródło wiedzy-wszystko o wodzie”. Fundacja planuje również rozszerzyć swoje działania edukacyjne poprzez współpracę z kołami naukowymi wyższych uczelni. Tym razem studenci z autorskim warsztatami, prezentacjami, przedstawieniami będą edukować młodszych kolegów w różnych placówkach oświatowych.

Zostanie również stworzona platforma wymiany doświadczeń naukowych na stronie internetowej fundacji gdzie młodzi naukowcy będą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz będą zamieszczać artykuły dotyczące ochrony środowiska.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

wfośigw

Akualności projektu

RATUJMY NASZĄ PLANETĘ- ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Polska Fundacja Ochrony Zasobów Wodnych jako Partner,  miała zaszczyt uczestniczyć w finale projektu „Ratujmy naszą planetę”- uroczystości wręczenia nagród, tym samym uroczystości uświetniającej obchody Światowego Dnia Ziemi. (więcej…)

Wakacje tuż tuż..

W ubiegły piątek zagościliśmy na przedwakacyjnym pikniku Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy pt. „Wakacje tuż tuż” . Piknik cieszył się dużym powodzeniem mimo niesprzyjającej pogody. Tematem przewodnim spotkania zaproponowanym przez naszą Fundację był bezpieczny wypoczynek nad wodą.

(więcej…)

Bezpieczna Woda

Wakacje już niebawem:-) Przypominamy o czujności podczas wypoczynku nad wodą.

Akcja „Bezpieczna Woda” jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego.

(więcej…)

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WODY „WODNE INSPIRACJE”

W dniu 23 marca odbyła się zorganizowana przez Fundację w Miejskim Centrum Kultury uroczystość z okazji Światowego Dnia Wody.

(więcej…)

PREMIERA WYSTAWY „WODNE INSPIRACJE”

Miło nam poinformować, że Polska Fundacja Ochrony Zasobów Wodnych zaprezentowała po raz pierwszy wystawę fotograficzną konkursu „Wodne Inspiracje” podczas gali wręczenia Bydgoskich Grantów Oświatowych w dniu 04.03.2014 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy w naszej Eko-Galerii.

Finaliści konkursu tanecznego „Wodne Inspiracje”

Znamy już finalistów konkursu tanecznego „Wodne Inspiracje”. Oto wybrane występy, które uświetnią obchody Światowego Dnia Wody 23.03.2014 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

(więcej…)

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

Wystawa fotograficzna Wodne Inspiracje jest już gotowa. Komisja konkursowa wyłaniając laureatów konkursu, wybrała spośród wszystkich zdjęć te, które zostaną pokazane szerokiej publiczności. Miło nam poinformować, że ekspozycja jest już przygotowana i we wtorek 04.03.2014 uświetni uroczystość wręczania Bydgoskich Grantów Oświatowych w Pałacu Młodzieży.

GALERIA PRAC KONKURSOWYCH

Zapraszamy do naszej Eko-Galerii gdzie zostały zamieszczone wszystkie konkursowe zdjęcia. Jest co podziwiać!

http://www.pfozw.org.pl/galeria/konkurs-fotograficzny-wodne-inspiracje-szkoly-ponadgimnazjalne/

http://www.pfozw.org.pl/galeria/konkurs-fotograficzny-wodne-inspiracje-szkoly-gimnazjalne/

 

WODNE EDUKARIUM – FOTORELACJE

Do siedziby Fundacji docierają już pierwsze prace konkursowe wyłonione i wytypowane przez szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do finału, który już niebawem.

Otrzymujemy również relacje fotograficzne z konkursów wewnętrznych, które będziemy na bieżąco zamieszczać w Eko-Galerii Fundacji.

(więcej…)

LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „WODNE INSPIRACJE”

Komisja konkursowa w składzie : Wojciech Woźniak, Marian Mroziński, Arkadiusz Blachowski, Anna Lutowska wyłoniła laureatów konkursu fotograficznego „Wodne Inspiracje”.
(więcej…)

Komisja konkursowa rozpoczęła obrady!

W dniu dzisiejszym obraduje komisja konkursowa, która wyłoni laureatów konkursu fotograficznego „Wodne Inspiracje”. Po wstępnej weryfikacji regulaminowej wyłoniono ok 400 primepharmacy.com bestsellers zdjęć.

(więcej…)

WODNE EDUKARIUM – PRZESUNIĘCIE TERMINU

W związku z dużym zainteresowaniem, przedłużamy o tydzień termin zgłaszania szkół do udziału w konkursach projektu „Wodne Edukarium”

Szkoły powinny zgłosić swój akces na adres mail: fundacja@pfozw.org.pl w terminie do 22.11.2013 r.

Projekt Wodne Edukarium rozpoczęty!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnym naszym projekcie p.n. Wodne Edukarium, który możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Torunia. Nadrzędnym celem projektu jest edukacja ekologiczna skierowana do uczniów i studentów z województwa kujawsko-pomorskiego, polegająca na kształtowaniu właściwych postaw w zakresie poszanowania wody i racjonalnego jej wykorzystywania.

(więcej…)

Realizacja Projektu już od października 2013 roku !!!

01 października zostaną opublikowane regulaminy konkursów.